Ako sa na Slovensku dajú manipulovať voľby, aj tie nastávajúce voľby do Európskeho parlamentu 2014!

V rámci volebnej kampane pre voľby do Európskeho parlamentu 2014 tím strany Sloboda a Solidarita navštívi počas 10 týždňov 135 miest a obcí na Slovensku. Keďže som kandidátom strany SaS, prichádzam pri týchto výjazdoch do …

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 a kupovania hlasov

… rozhovorov s mnohými občanmi.

Ako človek, ktorý prežil veľkú časť života v demokratickej krajine, sa po návrate na Slovensko nestačím diviť, ako sa v mojej rodnej krajine dajú ľahko získavať mandáty vo voľbách. Stačí len otvoriť peňaženku!

Postup kupovania hlasov je vždy ten istý

Pomyslenie, že množstvo volených mandátov na Slovensku je „prakticky kúpených“, je desivé, ale určite realitou. Osobne som zažil pri rozdávaní brožúrok s programom strany SaS k blížiacim sa voľbám do Európskeho parlamentu 2014 viackrát „ponuky“ množstva hlasov do eurovolieb.

Postup je vždy ten istý.

Pri stánku vás osloví spoluobčan rómskeho pôvodu s konštatovaním, že je šéfom (vajdom) v určitej rómskej komunite a vie „dodať“ napríklad aj 5000 hlasov, samozrejme za patričnú peňažnú odmenu. Rómski spoluobčania pochopili trhové hospodárstvo skutočne po svojom. Riadia sa pritom ponukou a dopytom.

Kto zaplatí najviac, dostane potom aj tisícky hlasov. Táto menšina na Slovensku si teda aj z volieb do Európskeho parlamentu urobila proste super biznis.

Budeme mať v Európskom parlamente „kúpených“ europoslacov?

Hrozné to pomyslenie, že sa takto kandidáti jednotlivých strán dostávajú potom cez tisícky eur k moci. V jednom meste na južnom Slovensku mi jeden Róm dokonca tvrdil, že veď aj ich starostka si takto „kúpila“ v komunálnych voľbách víťazstvo.

Záleží teraz už len na orgánoch činných v trestnom konaní, či budeme mať v Európskom parlamente takýchto „kúpených“ europoslacov. Je už len na vyšetrovateľoch a prokuratúre, ako sa zhostia úlohy chrániť demokratické vymoženosti, ku ktorým celkom iste patria aj májové voľby do Európskeho parlamentu 2014. Príslušné trestné oznámenia vo veci boli už stranou Sloboda a Solidarita podané.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 a Pavol Podolay

Pavol Podolay vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014 kandiduje zo siedmeho miesta kandidátky strany SaS. Pán Podolay plánuje v Európskom parlamente využiť dlhodobé skúsenosti z Nemecka v oblastiach regionálneho rozvoja, zahraničnej politiky a hospodárstva. Kandidát na europoslanca Pavol Podolay nie je členom strany SaS, ale chce v Európskom parlamente presadzovať jej európsku politiku, pretože tá jediná háji záujmy slovenských občanov voči diktátu z Bruselu. Strana Sloboda a Solidarita ide do eurovolieb 2014 pod mottom:

SaS za vás, ostatní za Brusel!

Pavol Podolay, kandidát na europoslanca – viac info

Europass-životopis >>
Kandidát pre eurovoľby 2014 – Leták >>
Kandidát na europoslanca P. Podolay – Články >>

Kontaktovať pána Podolaya môžete na:

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.