Voľby do Európskeho parlamentu 2014 – koho voliť?

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 sú na Slovensku považované za voľby druhej kategórie. Európsky parlament sa stal pre slovenských politikov miestom, kde môžu ukončiť svoju politickú kariéru bez prehnaného záujmu médií a verejnosti.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 - koho voliť

Napriek tomu, že som v rámci kampane “Eurovoľby 2014” prešiel celé Slovensko a navštívil už viac ako 150 miest, nestretol som občana, ktorý by poznal všetkých našich súčasných slovenských europoslancov. S tých 13 mien si občania spomenú na dve, maximálne tri, pričom je smutné, že aj tie poznajú predovšetkým z bulváru.

Niektorí súčasní europoslanci Slovensko poškodzujú

Výsledkom je neochota ľudí prísť 24. mája k volebným urnám. Ľudia majú pocit, že europoslanci málo robia pre svoju krajinu, ale dobre zarábajú. V mnohých prípadoch je to pravda. Množstvo našich súčasných slovenských europoslancov vôbec neháji záujmy Slovenska a čo je ešte horšie, často  zahlasujú v Európskom parlamente za nariadenia, ktoré Slovensko vyslovene poškodzujú.

Rezignovať na voľby do Európskeho parlamentu 2014? …alebo nie?

To však nie je dôvod na voľby do Európskeho parlamentu 2014 rezignovať. Práve naopak, po piatich rokoch môžeme vymeniť ľudí, ktorí síce dostali našu dôveru v predchádzajúcich eurovoľbách, avšak nehájili záujmy Slovenska v takom rozshu, ako by sme to od nich očakávali. Dnes na Slovensku nie je domácnosť v ktorej by sa neprejavili rozhodnutia Európskeho parlamentu.

Akú máte doma žiarovku, aký budete mať vysávač alebo veľkosť nádrže na vodu v toaletách v budúcnosti, to je iba zlomok nezmyselných rozhodnutí, ktoré prijal Európsky parlament a bytostne sa dotýkajú každého z nás.

Rozhodnutia Európskeho parlamentu budú také …

Rozhodnutia Európskeho parlamentu v budúcnosti budú také, akí budú jeho europoslanci budúcich päť rokov. A tých poslancov vyberajú priamou voľbou práve občania v celej Európskej únii. Občania Slovenska majú teraz jedinečnú možnosť poslať do Bruselu takých zástupcov krajiny, ktorí budú nekompromisne hájiť záujmy Slovenska v Európskom parlamente.

Koho si však s tých 333 kandidátov vybrať?

Noví slovenskí europoslanci musia mať medzinárodné skúsenosti a kontakty

Ja zrejmé, že aj 13 našich nových europoslancov nemôže mať dostatočnú silu na presadzovanie záujmov Slovenska v Európskej  únii. Musia preto hľadať spojencov v Európskom parlamente. Je preto dôležité poslať do Bruselu ľudí s medzinárodnými skúsenosťami a kontaktmi. Dobrá jazyková vybavenosť a morálny charakter by mali byť samozrejmosťou pre každého budúceho europoslanca.

Mnoho mojich priateľov z Nemecka už v Európskom parlamente dlhodobo pôsobí a sú medzi nimi aj veľmi vplyvné europoslankyne a europoslanci. Moje medzinárodné kontakty sú dobrou zárukou, že v prípade prekrúžkovania sa vo voľbách do Európskeho parlamentu neostanem teda vo svojich snahách pomáhať Slovensku osamotený.

Odišiel som z Československa v časoch totality preto, aby moje deti vyrastali v slobodnej a slušnej krajine, nikdy som však na Slovensku nezabudol a vždy som sa všestranne angažoval v prospech mojej domoviny.

Uchádzam sa o vašu dôveru …

Kandidát do Európskeho parlamentu 2014 - Pavol PodolayMoja kandidatúra do Európskeho parlamentu je ďalšou z mojich aktivít, ako Slovensku pomôcť na ceste k prosperite a to podľa vzoru úspešného Bavorska, kde som žil a pracoval do roku 2013.

Vyše 30 rokov života v zahraničí sú zárukou nielen dobrých jazykových znalostí, ale aj výborných medzinárodných kontaktov počas tejto dlhej doby.
.

Uchádzam sa o vašu dôveru vo voľbách do Európskeho parlamentu 24. mája 2014.

Viac info o našom kandidátovi do Európskeho parlamentu Pavlovi Podolayovi

Pavol Podolay – životopis >>
P. Podolay kandidát do Európskeho parlamentu 2014 – Leták >>
Kandidát na europoslanca Pavol Podolay – Články >>

Kontakt

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.