V EÚ nestačí len byť – treba vedieť, čo tam chceme robiť

Ján Oravec - EÚV roku 2014 si pripomenieme 10. výročie členstva Slovenska v Európskej únii. Byť v únii bola kľúčová vízia slovenskej politiky pred rokom 2004. Bohužiaľ, po našom vstupe do EÚ nebola nahradená víziou toho, čo tam budeme robiť. Mizerná obhajoba našich záujmov v spoločenstve európskych krajín je maslom na hlave Smeru ako aj strán, ktoré vládli pred rokom 2006. Ich politikou v tejto oblasti bola naivita a nezodpovednosť.

EÚ a nezodpovednosť slovenských zástupcov

Naivita sa prejavuje v nepochopení toho, že za tzv. európskymi riešeniami sa zväčša skrývajú záujmy iných krajín. Nezodpovednosť zasa v podpore tzv. európskych riešení, ktorú predvádzajú slovenskí zástupcovia na rôznych fórach EÚ. Nie je pravda, že Slovensko nič nezmôže. Naopak, svoj osud má vo vlastných rukách.

V prvom rade si ale musíme jasne stanoviť naše záujmy a následne sa usilovať o zníženie nákladov nášho členstva a o to, aby sme z neho vyťažili čo najviac. K tomu si ale musíme vybrať zástupcov, ktorí budú mať odvahu a schopnosti tento zámer realizovať. Rok 2014 je okrem iného aj rokom volieb do Európskeho parlamentu. Prichádza zriedkavá možnosť na zmenu.

Ján Oravec
volebný líder SaS v eurovoľbách 2014

Eurovoľby 2014
Všetci za Brusel, my za vás!

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.