Strach z volieb do Európskeho parlamentu 2014 – extrémne pravicové strany v liberálnom odeve

Víťazstvo pravicových extrémistov vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014 ako strašidlo extrémizmu obchádza Európu – v komunálnych voľbách vo Francúzsku sa stala politickou silou, ktorá bude v druhom kole rozhodovať o víťazoch v …

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 a extrémizmus

… radniciach strana Národný front s Marine Le Penovou. Táto strana pravicových extrémistov chce ďalší úspech vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014.

Alternatíva pre Nemecko (AFD)

Aj v Nemecku bude zrejme úspešná výrazne protieurópsky vystupujúca strana Alternatíva pre Nemecko (AFD), ktorá chce návrat k národným menám. V poslednej dobe ju čiastočne infiltrovala extrémna pravica. Pred májovými voľbami do Európskeho parlamentu teda v mnohých krajinách EÚ hrozí víťazstvo pravicových extrémistov.

Front National pod vedením Marine Le Pen

Vo Francúzsku boli nedávne komunálne voľby považované za skutočný test pre voľby do Európskeho parlamentu. Socialisti prezidenta Hollanda sú na pranieri kvôli rekordnej nezamestnanosti a zlej ekonomickej situácii v krajine. To nahráva krajnej pravici, kde sa Front National pod vedením Marine Le Pen pasuje do pozície bojovníka proti nezamestnanosti. A v európskych voľbách v máji chce Front National dosiahnuť silné zastúpenie v Európskom parlamente s cieľom regulovať imigráciu a obmedziť voľný pohyb občanov…

Independence Party, Jobbik …

Veľká Británia má zase svoju Independence Party a hrá v Európskom parlamente úlohu silnej opozície. Nesmieme zabúdať ani na Jobbik v Maďarsku a xenofóbnu stranu Geerta Wildersa v Holandsku . Agresívny úsporný program v Grécku ženie ľudí tiež do náručia radikálnych strán. Neo – nacistická strana Golden Dawn je v Peloponézi niekoľko mesiacov na vzostupe.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 umožnia vzostup nacionalizmu

Tieto strany chcú vo voľbách do Európskeho parlamentu dosiahnuť najvyšší možný výsledok a tým vtiahnuť statnú dávku nacionalizmu do Európskeho parlamentu. Všetky tieto strany pracujú najmä proti európskej myšlienke slobody pohybu v krajinách Európskej únie.

Čo to znamená pre Európsku úniu?

Je to pre vývoj Európskej únie do budúcnosti značné nebezpečenstvo. Je dobré, že na Slovensku kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu strana, ktorá je síce eurokritická, ale zároveň eurorealistická a vidí jednoznačne budúcnosť Slovenska v Európskej únii. Chce docieliť, aby sa  Európska únia vrátila k svojim pôvodným cieľom, akými sú voľný pohyb osôb, tovaru, služieb a kapitálu.

Takou stranou je práve Sloboda a Solidarita (SaS),  ktorá pripravila do eurovolieb skvelý program obnovy Európskej únie. Európsku úniu treba zreformovať a nie rozpustiť, to je dôležitá myšlienka programu SaS. Sloboda a Solidarita postavila do volieb Európskeho parlamentu 24. mája 2014 aj silnú kandidátku.

Nastal skutočne najvyšší čas, aby sa doterajší nedemokratický vývoj v Európskej únii zastavil a táto zmena sa môže začať práve z europarlamentu, ktorý bude mať po prvý raz v histórii viac právomocí. Bude teda na budúcich europoslancoch, ako sa tejto úlohy zhostia.

V májových eurovoľbách ide skutočne o veľa, a to je budúcnosť našej spoločnej Európy.

Viac na tému Európske voľby 2014 >>

Pavol Podolay – kandidát na europoslanca

Pavol Podolay, kandidát na europoslanca sa chce v europarlamente zamerať na oblasti hospodárstva, regionálneho rozvoja a zahraničnej politiky, kde plánuje využiť dlhdobé skúsenosti z Nemecka. Pavol Podolay nie je členom strany SaS, ale chcel by presadzovať jej európsku politiku v europarlamente, pretože tá jediná háji záujmy slovenských občanov voči diktátu z Bruselu. Strana SaS ide do eurovolieb 2014 pod mottom:

Všetci za Brusel, my za vás!

Pre viac info kliknite na odkaz

Pavol Podolay – Europass-životopis >>
P. Podolay kandidát SaS pre eurovoľby 2014 – Leták >>
Kandidát na europoslanca Pavol Podolay – Články >>

Kontakt

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.