Geniálne – Smer ide do eurovolieb 2014 bez programu

Strana Smer program pre eurovoľby 2014 nemá. Prečo by aj mala mať? Už dávno sme si všetci zvykli, že program Smeru je len povinná jazda. Tých pár odvážlivcov, ktorí ohrozili svoju duševnú hygienu a program Smeru si prečítali, potvrdí, že …

Program pre eurovoľby 2014

… slovo bezobsažné frázy je bližšie k lichôtke ako  k jeho pravdivému opisu.

Smer a jeho spindoktori

A tak si spindoktori v Smere povedali, že ich program je – po prvé, naozaj plný prázdnych fráz, po druhé, ho aj tak nikto nečíta a, po tretie, je stokrát účinnejšie nechať predsedu urobiť tisíc klikov. Z kuloárov viem, že spindoktori zvažovali pozmeniť program „Ľudia si zaslúžia istoty“ na „Ľudia si zaslúžia piškóty“. To by sa ľahšie plnilo, ale predsa len to už bolo obsahom dosť blízko k programu starého uja „Cítim sociálne, myslím náhodne“. A tak v zmysle princípu ´redukovať na podstatu´ vymysleli niečo úplne geniálne, niečo, čo začína novú éru slovenskej politiky – program jednoducho nebude.

Smer program pre eurovoľby 2014 nepotrebuje

Nakoniec, kto by program pre eurovoľby 2014 písal. Líder eurokandidátky Maroš Šefčovič žiaden program nepotrebuje, lebo celé eurovoľby 2014 sú pre neho len povinnou jazdou, aby ho Robert Fico spravil opäť eurokomisárom.

Takže 19 dní pred eurovoľbami jedinými nesmelými náznakmi programu strany Smer sú dva texty: jedna reakcia predsedu Fica na mňa, nazýva ma v nej „krikľúň“, čo beriem s určitou poctou. A jeden blog lídra kandidátky Šefčoviča. Nuž teda pozrime sa aspoň na tieto dielka.

 1. Obidvaja páni zhodne tvrdia, že v Bruseli treba držať povestnú hubu a krok. Zaobalili to do frázy „dôsledne sme obnovili dôveryhodnosť Slovenska ako spoľahlivého partnera“.
 2. Pán Šefčovič hneď v prvom odseku tvrdí, že pre úspech v Bruseli sa musíte dlhodobo správať vypočítateľne a predvídateľne. Naozaj? my v SaS sme sa správali maximálne predvídateľne – od prvého dňa sme tvrdili, že rozšírenie eurovalu nepotvrdíme – ale aj tak nie sme dôveryhodní partneri podľa bruselského strihu.
 3. Nemôžte mať v Bruseli silácke reči. Tomu rozumiem. S nejakými lacnými siláckymi rečami by Fica v Bruseli vysmiali. Silácke reči si môže Robert Fico dovoliť akurát tak doma.
 4. Všetko je napokon O.K., lebo eurofondy (rozumej „držhubné“) boli navýšené. No jasné, zas bude z čoho kradnúť.

Prečo strana Smer nemá program pre eurovoľby 2014?

Mne to vychádza tak, že Smer nemá volebný program pre eurovoľby 2014, lebo by ho mohla poškodiť pravda. Pravda, že jediným „programom“ Smeru je plniť to, čo bruselskí papaláši nakážu a doma aj s ich tichým súhlasom rozdávať bohatstvo a privilégiá svojim vyvoleným.

Preto dávam aj voličom SMERu na zváženie, či by predsa len nebolo lepšie v eurovoľbách voliť niekoho so skutočným programom, niekoho, kto s mlčaním neprehliadne napríklad to, ako fatálne sú v Európskej únii nespravodlivou dotačnou politikou poškodzovaní slovenskí farmári.

Richard Sulík, predseda SaS,
kandidát do eurovolieb s číslom 3

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.

Komentáre

 1. 30. 04. 2014 stiahnuté z facebooku od
  Milady Belásovej:
  DOKAZ TOHO, ŽE PAPIER ZNESIE VŠETKO
  Článok 2 Zmluvy o Európskej únii –
  „Únia je založená na hodnotách úcty k ľudskej dôstojnosti, slobody, demokracie, rovnosti, právneho štátu a rešpektovania ľudských práv vrátane práv osôb patriacich k menšinám. Tieto hodnoty sú spoločné členským štátom v spoločnosti, v ktorej prevláda pluralizmus, nediskriminácia, tolerancia, spravodlivosť, solidarita a rovnosť medzi ženami a mužmi.”
  Poznámka: V praxi to funguje tak, že EÚ sa stará o ľudské práva a slobody Tatárov na Kryme, ignoruje fašizmus na Ukrajine, podporuje nelegitímnu vládu v tejto krajine, ale ľudské práva a slobody občana EÚ sú jej ukradnuté … (Doplňujúca poznámka od Hombre: nielen vo volebných programoch, ale ani v slovníku R. Fica a spol. sa “ľudské práva a slobody občana EÚ” vôbec nevyskytujú, hoci vraj ide o silne sociálne orientovanú politickú stranu, ktorej dobro občanov vraj veľmi leží na srdci.)
  _ _ _ _ _ _ _ _ _
  08. 05. 2014 Hombrem stiahnuté z chatu – pre zahraničnú Lia Airova – vo facebooku (približne):
  Jadro zdravého názoru typu “zdravý sedliacky rozum” bez ohľadu na to, čo o tom hovoria v Smere-SD – Sľuby EÚ a vôbec “Západu”, ktoré dávali aj nám, to je ako keď bohatá rodina povie chudobnej “poďme založiť firmu, zvoľte si do nej vášho zástupcu”. Je jasné, že zástupca s vysokým platom a s výhodami bude paktovať s bohatou rodinou, aj keby mal okrádať vlastných príbuzných. A z toho pramenil “interes” a angažovanie sa takzvaného Západu (napríklad EÚ) a jeho podporovateľov aj v bývalej Juhoslávii (a dnes na Ukrajine).