Slováci, ste skorumpovaný národ! – Regionpress

Voliť v eurovoľbách 2014 SaSTo nám v pondelok odkázala Európska únia vo svojej Protikorupčnej správe. Vláda Roberta Fica sa snaží, aby sa korupcii na Slovensku čím viac darilo.

Napríklad bola vytvorená pracovná skupina expertov pre boj proti korupcii, žiaľ, od konca roku 2011 sa nestretla. Alebo nebolo prijaté ani jedno opatrenie proti korupcii pri financovaní politických strán, ktoré nám boli odporučené expertnou skupinou GRECO. Rovnako je problém, že dodnes nemáme zvoleného šéfa NKÚ, že sudkyne a sudcovia, ktorí verejne kritizovali stav súdnictva, museli podstúpiť disciplinárne konania, že najnižšie cenové ponuky boli z nečestných dôvodov zamietnuté atď.

Slovensko sa radí medzi najskorumpovanejšie krajiny Európskej únie

Správa obsahuje veľa a veľmi nepekných tvrdení o tom, ako skorumpovaná je naša spoločnosť a čísla to potvrdzujú: 90 percent ľudí si myslí, že korupcia je rozšírená, 66 percent podnikateľov vníma korupciu ako najvýznamnejšiu prekážku v podnikaní a celkovo sa Slovensko radí medzi najskorumpovanejšie krajiny Európskej únie.

Dôvod, prečo voliť v eurovoľbách 2014 SaS

Ozaj, viete, že strana SaS nemá ani jednu jedinú korupčnú kauzu? Naozaj, naši členovia a poslanci sú slušní ľudia a nie sú namočení v žiadnych kšeftoch. To je skutočne dobrý dôvod, prečo voliť v eurovoľbách 2014 SaS!

Richard Sulík
Predseda strany SaS

Eurovoľby 2014
Všetci za Brusel, my za vás!

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.