Richard Sulík: Poučme sa z Ukrajiny

Close

Richard Sulík: Politika ako umenie možného kompromisu na Ukrajine úplne zlyhala. Každý priložil do ohňa svoje polienko a teraz tu máme požiar. Prezident Janukovyč so svojím okázalým bohatstvom kašľal na milióny ľudí, ktorí treli biedu.

Sulík - Ukrajina

Opozícia sa len hašterila a premárnila kopu príležitostí urobiť z Ukrajiny štát, v ktorom by sa nemali dobre len boháči a mafiáni.

Ekonomicky zbedačená a politicky hlboko rozdelená spoločnosť bola ľahkou korisťou pre Rusko. Keď píšem tieto riadky, nie je jasné, či sa Moskva uspokojí s Krymom, alebo sa ruské vojská pohnú ďalej a z Ukrajiny budú nakoniec dva štáty. Oba chudobné.

Cez túto neprehľadnú zmes udalostí k nám však presvitá niekoľko poučení: Po prvé, žiadna menšina by nemala byť na Slovensku utláčaná. Po druhé, mali by sme mať aj iné dopravné cesty pre ropu a plyn ako tie, čo vedú cez Ukrajinu. Po tretie, žiaden politik by u nás nemal mať zaručenú beztrestnosť, akože ju zaručenú má. Po štvrté, mali by sme pokračovať v reformách. Na Slovensku i v celej Európskej únii.

Avšak najdôležitejšie je za každú cenu vyhnúť sa vojne.

To je to, čo vojna prináša deťom

Richard Sulík – kandidát do Európskeho parlamentu

Richard Sulík, kandidát do Európskeho parlamentu za stranu SaS, je jedným z mála politikov na Slovensku, ktorý sa aktívne zúčastňuje zahraničných konferencií a televíznych relácií, kde poodhaľuje tvár Európskej únie, ktorá nie je v médiách prezentovaná. Hovorí o kríze v eurozóne, vysvetľuje škodlivosť eurofondov a nezodpovednosť eurovalov a zdôrazňuje, že na to najviac doplácajú práve slovenskí občania a Slovensko.

Slovensko preto potrebuje mať v europarlamente ľudí, ktorí chcú bojovať proti nezmyselným reguláciám EU ničiacim našu ekonomiku. To sú dôvody, prečo Richard Sulík kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014.

Pre viac info kliknite na odkaz

Pozrieť Richard Sulík – Životopis >>
Prečitat Richard Sulík o eurovoľbách 2014 >>
Viac info o našom kandidátovi do EP Richardovi Sulíkovi najdete tu >>

Kontakt

Richard Sulík
Email: richard@sulik.sk
Web: Sulik.sk

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.