Richard Sulík: Poučme sa z Ukrajiny

Close

Richard Sulík: Politika ako umenie možného kompromisu na Ukrajine úplne zlyhala. Každý priložil do ohňa svoje polienko a teraz tu máme požiar. Prezident Janukovyč so svojím okázalým bohatstvom kašľal na milióny ľudí, ktorí treli biedu.

Sulík - Ukrajina

Opozícia sa len hašterila a premárnila kopu príležitostí urobiť z Ukrajiny štát, v ktorom by sa nemali dobre len boháči a mafiáni.

Ekonomicky zbedačená a politicky hlboko rozdelená spoločnosť bola ľahkou korisťou pre Rusko. Keď píšem tieto riadky, nie je jasné, či sa Moskva uspokojí s Krymom, alebo sa ruské vojská pohnú ďalej a z Ukrajiny budú nakoniec dva štáty. Oba chudobné.

Cez túto neprehľadnú zmes udalostí k nám však presvitá niekoľko poučení: Po prvé, žiadna menšina by nemala byť na Slovensku utláčaná. Po druhé, mali by sme mať aj iné dopravné cesty pre ropu a plyn ako tie, čo vedú cez Ukrajinu. Po tretie, žiaden politik by u nás nemal mať zaručenú beztrestnosť, akože ju zaručenú má. Po štvrté, mali by sme pokračovať v reformách. Na Slovensku i v celej Európskej únii.

Avšak najdôležitejšie je za každú cenu vyhnúť sa vojne.

To je to, čo vojna prináša deťom

Richard Sulík – kandidát do Európskeho parlamentu

Richard Sulík, kandidát do Európskeho parlamentu za stranu SaS, je jedným z mála politikov na Slovensku, ktorý sa aktívne zúčastňuje zahraničných konferencií a televíznych relácií, kde poodhaľuje tvár Európskej únie, ktorá nie je v médiách prezentovaná. Hovorí o kríze v eurozóne, vysvetľuje škodlivosť eurofondov a nezodpovednosť eurovalov a zdôrazňuje, že na to najviac doplácajú práve slovenskí občania a Slovensko.

Slovensko preto potrebuje mať v europarlamente ľudí, ktorí chcú bojovať proti nezmyselným reguláciám EU ničiacim našu ekonomiku. To sú dôvody, prečo Richard Sulík kandiduje vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014.

Pre viac info kliknite na odkaz

Pozrieť Richard Sulík – Životopis >>
Prečitat Richard Sulík o eurovoľbách 2014 >>
Viac info o našom kandidátovi do EP Richardovi Sulíkovi najdete tu >>

Kontakt

Richard Sulík
Email: richard@sulik.sk
Web: Sulik.sk

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.

Komentáre

 1. ivan bielik hovorí:

  Pán Sulík, ak niekto zažal požiar na Ukrajine, nebol to Janukovyč, ako Vy tvrdíte. Vaše jednoduché hodnotenia, plytké, bezduché a účelové sú na takej úrovni, ako keď ste si nevedeli spomenúť, že ste dostali ako bývalý riaditeľ OLO, ako odchodné, 500 tisícovú odmenu. A už vôbec nehovorte o tom, kto, kde, v ktorej krajine na niekoho kašle, kto má okázalé bohatstvo. Verte, ak by na Slovensku vznikli krvavé nepokoje z chudoby a biedy, ktorú ste sem zaviedli svojo nenažratosťou, nuž ktoré vojská by prišli hájiť vaše poctivo, ťažko nakradnuté, pardon, zarobené, peniaze? Pod zámienkou humanitárneho bombardovania, humanitárnej misie, pri ochrane demokracie, slobody, lásky a spravodlivosti, ktorá akosi už mala dávno zvíťaziť nad lžou a nenávisťou?! Prečo vaši kumpáni, politickí dobrodruhovia, hádam z každej parlamentnej strany hovoria za Slovensko, že ono nikdy neuzná Krym?! Nech hovoria za seba. Možno za svoju politickú stranu, ale nech si neobtierajú huby o všetkých Slovákov. Jedine, s čím s Vami súhlasím, je trestno právna zodpovednosť. Ako to, že ste nevystúpili proti EÚ, keď zločincom, bande nadrogovaných dobrodruhov, kriminálnikom, vrahom posiela ešte z našich peňazí finančnú pomoc?! Pán Sulík, Takže, ako je to s tým Vašim heslom Všetci za Brusel – my za vás? Nuž asi tak selektívne, Vás len potrebujeme, aby sme sa tam dostali, veď Brusel je naozaj od Slovenska dosť ďaleko, aby sme riešili Vaše problémy, milí Slováčikovia. Mlčte radšej o trestno právnej zodpovednosti. Vaši stranícki užívatelia drog, sediaci priamo v parlamente, naozaj ukázali, ako sa dá veselo a flagrantne robiť liberálna politika. Ako z buzeranta urobiť mamičku….

  • Na tento list rád odpoviem, lebo je v ňom množstvo nepravdivých tvrdení. Budem to mať takpovediac jednou ranou.
   • „Pán Sulík, ak niekto zažal požiar na Ukrajine, nebol to Janukovyč, ako Vy tvrdíte.“
   –> Nie je pravda, že by som niekedy tvrdil, že požiar na Ukrajine začal Janukovič. Ten si tam len bačoval a bol by to robil určite ďalej.

   • „ako keď ste si nevedeli spomenúť, že ste dostali ako bývalý riaditeľ OLO, ako odchodné, 500 tisícovú odmenu.“
   –> Nie je pravda, že by som si nebol vedel spomenúť na odmenu v OLO a.s. Pravdou je, že v OLO a.s. som robil od mája 2004 do marca 2006 a za túto dobu OLO a.s výrazne znížilo svoje prevádzkové náklady (najmä tým, že sa tam prestalo kradnúť) a výsledok bolo prvé zníženie cien v 50 ročnej histórii OLO a.s. Za túto prácu som dostal odmenu 500 tisíc Sk, v prepočte cca 16.700 €.

   • „Prečo vaši kumpáni, politickí dobrodruhovia, hádam z každej parlamentnej strany hovoria za Slovensko, že ono nikdy neuzná Krym?!“
   –> Nuž, tak to naozaj netuším. Je to otázka na nich. Som pripravený odpovedať, prečo my alebo niečo hovoríme alebo nehovoríme. Tiež preberám zodpovednosť len za svoje konanie a konanie SaS.

   • „Ako to, že ste nevystúpili proti EÚ, keď zločincom, bande nadrogovaných dobrodruhov, kriminálnikom, vrahom posiela ešte z našich peňazí finančnú pomoc?!“
   –> Nie je pravda, že by som sa proti tomu nebol ozval. Prikladám môj článok z 25. februára http://europskaunia.sulik.sk/europska-unia-zazije-na-ukrajine-svoje-druhe-grecko/

   • „Vaši stranícki užívatelia drog, sediaci priamo v parlamente,“
   –> Toto je podlé osočovanie, nikto z mojich straníckych kolegov neužíva drogy. Ak sa u niekoho preukáže opak, letí!

   Pán Bielik, rád Vám odpoviem na akékoľvek ďalšie otázky.
   Richard Sulík