Richard Sulík o eurovoľbách 2014 – Rozhovor

Richard Sulík - eurovoľby 2014Richard Sulík odpovedá na otázky – Tlačové oddelenie strany SaS Vám prináša rozhovor o nadchádzajúcich eurovoľbách 2014 s kandidátom na europoslanca Richardom Sulíkom, členom volebného tímu Oravec-Nicholsonová-Sulík. Richard Sulík sa ako jeden z mála slovenských politikov aktívne zúčastňuje zahraničných konferencií a televíznych relácií, kde hovorí o kríze v eurozóne, vysvetľuje škodlivosť eurofondov a nezodpovednosť eurovalov a zdôrazňuje, ako na to najviac dopláca práve Slovensko a jeho občania.

Slovensko preto potrebuje v Európskom parlamente ľudí, ktorí budú bojovať proti nezmyselným reguláciám ničiacim ekonomiku, nespravodlivým dotáciám devastujúcim poľnohospodárstvo a nezákonnej pomoci nezodpovedných krajín, na ktorú sa ľudia skladajú daňami zo svojich nízkych miezd. Aj to sú dôvody, prečo Richard Sulík kandiduje v nadchádzajúcich eurovoľbách 2014.

Richard Sulík odpovedá na otázky o eurovoľbách, europarlamente …

Tlačové oddelenie SaS (TO): Prečo ste sa rozhodli kandidovať na europoslanca do Európskeho parlamentu a aké je vaše zamestnanie?

Richard Sulík (RS): Som poslanec, ekonóm a obhajca zdravého rozumu.

*****

TO: V eurovoľbách 2014 kandidujete po prvý raz. S akými cieľmi a sľubmi chcete presvedčiť voličov, aby vám dali svoj hlas?


RS: Budem bojovať za záujmy občanov Slovenska. Je to otrepaná, strašná fráza, ale tí, ktorí ma poznajú, vedia, že to myslím úplne vážne.

*****

TO: Aký je váš názor ako kandidáta na europoslanca do europarlamentu na nedemokratickú povahu Európskej únie?

RS: V tomto momente je europarlament jediný orgán, ktorého členovia, teda poslanci, sú volení priamo občanmi. Ak chceme odstrániť deficit demokracie, musíme presunúť viac kompetencií práve k Európskemu parlamentu.

*****

TO: Aké budú vaše prvé tri priority v Európskom parlamente, keď v eurovoľbách 2014 uspejete a budete zvolený?

RS: Boj za záujmy Slovenska, boj proti regulačnému šialenstvu a hľadanie spojencov pre presadenie zásadných reforiem.

*****

TO: Ak vám dajú voliči v eurovoľbách 2014 svoje hlasy, čo chcete ako europoslanec v Európskom parlamente skutočne dosiahnuť? Aké zmeny?

RS: Slovensko je malá krajina s len 13 europoslancami (zo 751). Preto hľadanie spojencov bude hneď úvodom veľmi dôležité.

*****

TO: Ak vás voliči v eurovoľbách 2014 zvolia, ako ich chcete informovať o dianí v Európskom parlamente a vašich dosiahnutých výsledkoch?

RS: Už roky prevádzkujem moju webstránku www.sulik.sk. Okrem toho mám na facebooku fanpage s vyše 13 tisíc fanúšikmi. No a koniec koncov, máme stranícky web www.strana-sas.sk.

*****

TO: Vymenujte 5 závažných dôvodov, prečo by mali ísť ľudia v nadchádzajúcich eurovoľbách 2014 voliť?

RS: Myslím, že bohato postačí jeden dôvod: O Slovensku sa rozhoduje v Bruseli.

*****

TO Aký odkaz by ste chceli zanechať ľuďom, ktorí váhajú, či sa majú eurovolieb 2014 zúčastniť?

RS: Slovensko leží uprostred Európy a členstvo v EÚ je pre neho dôležité. O to viac musíme bojovať za naše práva.

*****

TO: Na základe čoho by sa mali ľudia v európskych voľbách rozhodovať?

RS: Na základe toho, či niekto len rozpráva a keď dôjde na hlasovanie, tak v zásadných veciach otočí alebo či si naozaj stojí za svojimi sľubmi.

*****

TO: S akým krédom idete do nadchádzajúcich eurovolieb 2014?

Richard Sulík: Všetci za Brusel, my za vás. SaS.

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.