Asi sa predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz učí od Harabína

Ak je pravda, že ľudia bez maturity sa neradi učia, je predseda Európskeho parlamentu a horlivý socialista Martin Schulz, skutočnou výnimkou. Martin Schulz sa totiž celkom zdatne učí od krištáľovo čistého demokrata Štefana Harabína.

Predseda Európskeho parlamentu - Martin Schulz

I keď k jeho dokonalosti to ešte nedotiahol.

Kariéra predsedu Najvyššieho súdu Štefana Harabina

Pamätníci celkom presne vedia, ako sa Štefan Harabín stal predsedom Najvyššieho súdu a tým aj predsedom súdnej rady. V roku 2006 sa stal ministrom a rok na to si z tejto pozície prakticky on zložil súdnu radu, ktorá ho v roku 2009 vymenovala za predsedu Najvyššieho súdu SR. Konflikt záujmov ako z Veľkej knihy konfliktov záujmov.

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz sa tiež snaží

Ale aj Martin Schulz sa snaží. Ako predseda Európskeho parlamentu predsedá grémiu, ktoré bude rokovať o tom, kto sa stane šéfom. Grémium síce nerozhodne o tom, koho Európsky parlament zvolí, ale jeho vplyv je výrazný.

No a čírou náhodou, kandiduje aj Martin Schulz na predsedu Európskej komisie a to je silný konflikt záujmov – kandidát na predsedu komisie bude predsedať grémiu, ktoré má na voľbu predsedu komisie silný vplyv.

Schulzove opakované zneužívanie moci

Nie je to jediný prípad zneužitia pozície. Martin Schulz sa blysol už aj zneužitím oficiálneho Twitter – účtu predsedu parlamentu pre účely jeho osobnej kampane a piatim svojim spolupracovníkom zabezpečil vysoké pozície v administratíve parlamentu.

Má byť Martin Schulz predsedom Európskej komisie?

O tom, či Martin Schulz má alebo nemá byť predsedom Európskej komisie, nech si spraví každý obraz sám. Ale ak sme doteraz mohli mať za predsedu Európskej komisie maoistu, môžeme mať od teraz kľudne človeka bez maturity.

Richard Sulík – kandidát do europarlamentu

Richard Sulík, kandidát do europarlamentu za SaS, je jedným z mála politikov na Slovensku, ktorý sa zúčastňuje zahraničných konferencií a televíznych relácií, kde poodhaľuje tvár EÚ, ktorá nie je v médiách prezentovaná. Hovorí o kríze v eurozóne, vysvetľuje škodlivosť eurofondov a nezodpovednosť eurovalov a zdôrazňuje, že na to najviac dopláca práve Slovensko a slovenskí občania.

Slovensko preto potrebuje mať v Európskom parlamente ľudí, ktorí chcú bojovať proti nezmyselným reguláciám Európskej únie ničiacim našu ekonomiku. To sú dôvody, prečo Richard Sulík kandiduje vo voľbách do europarlamentu 2014.

Pre viac info kliknite na odkaz

Pozrieť Životopis – Richarda Sulíka >>
Prečitat Rozhovor Richarda Sulíka o eurovoľbách 2014 >>
Viac info o našom kandidátovi do EP R. Sulíkovi najdete tu >>

Kontakt

Richard Sulík
Email: richard@sulik.sk
Web: Sulik.sk

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.