Pavol Podolay: Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA bude dobrá, ale …

Krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu rastie kritika voči Bruselu. V kampani eurovolieb je najmä v západných krajinách Európskej únie témou aj navrhovaná dohoda TTIP (Transatlantic Trade and Investment Partnership) o …

Pavol Podolay - Dohoda o voľnom ochode

… voľnom obchode medzi Európskou úniou a USA. Dohodou by tak vznikol trh s vyše 800 miliónmi obyvateľov. To je pozitívna správa, ale …

Dohoda o voľnom obchode sa nemôže diať za zavretými dverami EÚ

Veľa občanov si robí starosti najmä o zmenách v potravinovom priemysle v Európskej únii. Dohoda je dobrá, ale nemôže sa diať za zavretými dverami EÚ, ako je tomu doteraz. Rokovania by mali prebiehať transparentnejšie a na konci by sa k tomu mali vyjadriť aj občania EÚ.

Veď dohoda o voľnom obchode medzi s USA a Európskou úniou zmení od základu charakter EÚ. Fakticky to bude rozšírenie Európskej únie – o jedného obrovského partnera.

Na procese by sa mali podieľať parlamenty krajín Európskej únie

Po škandále NSA s odpočúvaním v Európe narástla skepsa voči USA. Preto je neakceptovateľné, že o tejto dohode rokuje len malá skupina euroúradníkov a zástupcov priemyslu. Na celom procese by sa mali preto podieľať aj parlamenty krajín Európskej únie.

Rokovania musia byť transparentné nielen pre skupiny lobbistov, ale pre všetkých občanov Európskej únie. Na konci rokovaní by sa malo uskutočniť v Európe referendum.

Na pôde Európskej únie sa nateraz s takým niečím neráta, a preto by to mala po voľbách nová Komisia a Európsky parlament ako demokratický inštrument zaviesť. Ináč bude stále viac stúpať skepsa občanov k Európskej únii.

Dohoda o voľnom obchode a značné riziká

Dohoda o voľnom obchode medzi EÚ a USA ponúka veľké šance, ale aj značné riziká. Momentálne je ťažké ich odhadnúť, nakoľko ich nepoznáme. Takáto tajná diplomacia je neakceptovateľná už vzhľadom k tomu, že sa jedná o fundamentálnu zmenu od vzniku EÚ a zoskupenia NATO.

Parlamenty jednotlivých krajín Európskej únie musia o jednotlivých kapitolách diskutovať, veď tu neexistuje žiadna časová tieseň. Dohoda TTIP zmení základný charakter Európskej únie. A zatiaľ je v diskusii dosť bodov, ktoré občania v EÚ nechcú.

Klonované kravy, hormónové mlieko a mäso …

Sú to klonované kravy, hormónové mlieko a mäso, chlórom čistená hydina, geneticky manipulované potraviny (Gen-Food), ale aj riziková technológia ťažby plynu „Francking“ používaná práve v USA. Pozor treba dávať aj na to, aby sa nezmenil systém bankovníctva v Európe a nenastali v ňom americké pomery. V USA sa vôbec nepoučili s poslednej finančnej krízy a pravidlá Wall-Stret v Európe naozaj nepotrebujeme.

Pavol Podolay – kandidát na europoslanca

Pavol Podolay sa rozhodol kandidovať do Európskeho parlamentu, kde sa chce zamerať na oblasť hospodárstva a regionálneho rozvoja. Tu chce využiť svoje dlhoročné skúsenosti v hospodárskej spolupráci medzi Nemeckom a Slovenskom. Chce docieliť silné a prosperujúce Slovensko podľa vzoru Bavorska, kde prežil značnú časť svojho života.

V Bruseli sa rozhoduje o legislatíve, ktorá sa vo veľkej miere aplikuje aj na Slovensku.

Podolay bude 7 dní v týždni vaším poslancom a bude suverénne hájiť a presadzovať záujmy Slovenskej republiky v Európskom parlamente. Chcel by sa zapojiť do práce v hospodárskom a zahraničnom výbore europarlamentu.

Pavol Podolay v eurovoľbách 2014 kandiduje zo siedmeho miesta kandidátky strany SaS.

Pre viac info kliknite na odkaz

Pozrieť Pavol Podolay – Životopis >>
Stiahnuť leták Pavol Podolay kandidát č. 7 za SaS >>
Viac info o našom kandidátovi do Európskeho parlamentu Pavlovi Podolayovi nájdete tu >>

Kontakt

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.