O daniach chceme rozhodovať na Slovensku – Regionpress

Eurovoľby 2014 a daňová harmonizáciaSlovensko patrí v Európskej únii k štátom, ktoré majú nižšie dane. Je to tak správne, lebo naši ľudia majú aj nižšie príjmy. Zároveň chceme dobehnúť v životnej úrovni bohaté krajiny. K tomu potrebujeme prilákať viac zahraničných investícií. Tie vytvoria aj viac pracovných miest.


Naše dane sú tŕňom v oku Európskej únii

Naše dane sú však tŕňom v oku mnohých politikov v starých členských krajinách. Možno si pamätáte, že tesne pred naším vstupom do Európskej únie na nás vyvíjali nátlak nemecký kancelár a švédsky premiér. Chceli, aby sme zvýšili daňové zaťaženie. Tieto pokusy zatlačiť nás k múru neboli v roku 2004 úspešné.

Tlak na zvýšenie daňového zaťaženia pre Slovensko pokračuje

No tlak pokračuje aj po našom vstupe do Európskej únie. Staré členské krajiny majú vysoké dlhy a neudržateľné sociálne systémy. Preto majú aj vysoké dane. A tak pod rúškom takzvanej daňovej harmonizácie chcú využiť Brusel na to, aby nás prinútili zvýšiť dane.

Eurovoľby 2014 – SaS je proti daňovej harmonizácii EÚ

A preto, ak uspejeme v eurovoľbách 2014 budeme bojovať proti daňovej harmonizácii navrhnutou Európskou úniou, pretože je v záujme Slovenska zachovať daňovú konkurenciu. Je užitočná pre našu ekonomiku a znamená aj viac peňazí vo vreckách občanov. Preto sme rozhodne proti daňovej harmonizácii. Sme za to, aby sme o výške daní rozhodovali na Slovensku.

Ján Oravec, volebný líder SaS v eurovoľbách 2014

Eurovoľby 2014
Všetci za Brusel, my za vás!

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.