Novela Smernice Európskeho parlamentu a rady – vplyvy na životné prostredie

V najbližších týždňoch sa do Európskeho parlamentu pripravuje novela Smernice Európskeho parlamentu a rady o posudzovaní vplyvov určitých verejných a súkromných projektov na životné prostredie. Na jednej strane príliš …

Novela Smernice Európskeho parlamentu - Anna Zemanová

… ambiciózne nároky na kvalitu životného prostredia vyháňajú podnikateľov mimo Európy, na strane druhej benevolentná legislatíva umožňuje likvidovať naše národné bohatstvo.

Novela Smernice Európskeho parlamentu je dobrá, ale …

Navrhovaná novela Smernice Európskeho parlamentu je dobrá, ale neobsahuje všetky požiadavky na odstránenie nedostatkov, na ktoré poukazujú naši občania v procesoch EIA .

Novela rieši oprávneného spracovateľa správ EIA, ale nedotýka sa záväznosti  záverečného stanoviska ani opravných prostriedkov v prípade procesných porušení.

Na Slovensku je to tak. Proces EIA mnohí považujú za nevyhnutný „telocvik“ a nakoniec aj tak úrady rozhodnú po svojom.

Anna Zemanová – kandidátka na europoslankyňu

Anna Zemanová sa rozhodla kandidovať do Európskeho parlamentu, aby Slovensko zostalo krásnou krajinou s bohatými prírodnými zdrojmi. Brusel je ďaleko, ale prijatá legislatíva sa nás dotýka osobne.

Zemanová chce byť predĺženou rukou občanov v europarlamente aj v otázkach týkajúcich sa uplatňovania európskych právnych predpisov v oblasti  životného prostredia.

Anna Zemanová v eurovoľbách 2014 kandiduje zo šiesteho miesta kandidátky strany SaS.

Viac info o kandidátke na europoslankyňu Annu Zemanovú nájdete tu >>
Stiahnuť leták Anna Zemanová kandidátka č. 6 za SaS >>
Prečítať rozhovor – Kandidátka na poslankyňu do europarlamentu Anna Zemanová o eurovoľbách 2014 >>

 

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.