Na rómsku otázku zdravý rozum – Regionpress

Rómska otázka a Lucia NicholsonováEurópska únia sa rada tvári, že rieši rómsku otázku. Funguje to asi takto: pracovné skupiny ľudí, ktorí nikdy neboli v osade, pripravia podklad pre oficiálnych zástupcov, ktorí v osade tiež nikdy neboli. Prijmú vyhlásenie, dlhé a zbytočné. V ňom Brusel povie asi toto: pošleme vám viac eurofondov a vy si za tie peniaze udržte vašich Rómov na vašom území. Hlavne dbajte na dodržiavanie ľudských práv. V tej chvíli je EÚ jedno, že sa za eurofondy podporia futbalové kluby, ktoré majú naučiť Rómov, ako si založiť biznis. Akosi nevadí, že nevedia písať ani čítať.

Brusel a rómska otázka

Podľa nôt Bruselu sme rozhajdákali na nezmyselné projekty pre Rómov stovky miliónov eur. Nepomohli sme ani Rómom v osadách, ani tým, ktorí s nimi denne žijú, napríklad učiteľkám z Dobšinej. Potrebujeme dostať do EÚ ľudí, ktorí sa neboja presadzovať riešenia zdravého rozumu. Musíme začať hovoriť nielen o právach, ale aj o povinnostiach. Musíme zjednodušiť cestu k eurofondom pre tých, ktorí z praxe vedia, čo osady potrebujú a čo nie.

24. mája voľte SaS, riešenia zdravého rozumu.
Lucia Nicholsonová
Kandidátka do EP číslo 2

Eurovoľby 2014
Všetci za Brusel, my za vás!

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.