Európske voľby a jedna veľmi divná strana

Do volieb Európskeho parlamentu 24. mája 2014 kandiduje na Slovensku rekordný počet 29 strán a 333 kandidátov. Čuduj sa svetu, medzi nimi sa zjavila tesne pred voľbami úplne nová strana, ktorá sa sama definuje ako pravicovo-liberálna …

europske-volby-2014

… čiže akási konkurencia už 5 rokov existujúcej liberálnej parlamentnej strany Sloboda a Solitarita. Ustanovujúci snem tejto novej strany mládežníkov sa uskutočnil v januári 2014 a dnes strana a mladí ľudia v nej oplývajú neskutočnými finančnými prostriedkami!

Rozprávkovo nákladná prezentácia

Nakoľko posledných 8 týždňov cestujem v rámci predvolebnej kampane SaS do Europarlamentu skutočne po celom Slovensku nestačím sa diviť, ako sa táto strana mladých ľudí dokáže takto nákladne prezentovať po celom Slovensku. Deje sa to na nespočetných bilbordoch v každom kúte Slovenska, Road Show po našej krajine, ako aj v mnohých periodikách s množstvom platenej reklamy.

Strana mladých ľudí sľubuje aj dobre známe sociálne istoty

Tu si uvažujúci volič kladie jednu veľmi jednoduchú otázku. Kto teda stojí finančne za touto „narýchlo vyrobenou mládežníckou stranou”, ktorá súťaží o liberálneho voliča vo voľbách do Europarlamentu? Komu má poslúžiť ďaľšie štiepenie tzv. pravice na slovenskej politickej scéne? Ide tu skutočne len o Eurovoľby? Na letáku tejto strany o kandidatúre do Europarlamentu absolutne chýba zmienka o nejakom presadzovaní našich práv v rámci Európskej únie. Ide teda prioritne o prezentáciu strany na slovenskej politickej scéne a voľby do Europarlamentu sú pravdepodobne len „kamufláž” a majú stranu pripraviť do volebného roka 2016. Program strany obsahuje samé frázy a na veľké počudovanie sľubujú títo mládežníci už aj dobre známe sociálne istoty.

Založenie novej strany nie je nič divného, to sa deje na Slovensku veľmi často. Divné je ale, že sa tu jedná pravdepodobne o veľmi účelovú lobistickú stranu, ktorá si vlastne ešte len pripravuje program. Farby a logo skôr pripomínajú nový druh pracieho prášku. Ale proti gustu žiaden dišputát!

V načervenalých kravatách …

Veľa o pravom pozadí tejto rýchlo-strany tiež napovie aj prezentácia lídra kandidátky do Európskeho parlamenentu a aj ostatných „pánov” (myslím, že skôr súdruhov), ktorí sa voličom prezentujú štátnicky v načervenalých kravatách. Odhliadnúc od tej farby kravaty, už to je akože na liberáloch dosť divné, ako aj vôbec nosenie kravaty ako takej. Má to budiť dojem serióznosti a štátnickosti u voličov, ktorí sa chystajú ísť volit Európsky parlament?

Podľa všetkého je tu teda veľká snaha o oslabenie liberálnej politiky na Slovensku a dá sa pomerne ľahko zistiť, ktorý s oligarchov pravdepodobne financuje takýto, nie práve najlacnejší projekt a ktorá strana za tým vlastne, vlastnou hlavou, stojí.

Voliči na Slovensku majú ale našťastie zdravý úsudok, ktorej liberálnej strane na Slovensku dajú dôveru nielen v Eurovoľbách, ale aj v parlamentných voľbách v roku 2016.

Uhádli ste teraz o akej strane je tu reč?

Poznámka:Jeden kandidát tejto strany, ktorý uvádza ako povolanie reper (skvelá to kvalifikácia do Europarlamentu!),  ma pred pár dňami nemiestne napadol na Facebooku a koleduje si tým o trestné oznámenie za ohováranie. To je ale vcelku typické pre pre niekoho, kto chce na seba upútať za každú cenu pozornosť. Ak majú byť invektívy kandidáta do EP na listine tejto strany jeho ďaľšou kvalifikáciou do Európskeho parlamentu, tak si zaslúži skutočne len ľútosť a strana, ktorá ho dala na kandidátku, v podstate tiež.

Voľby do Európskeho parlamentu 2014 a Pavol Podolay

Pavol Podolay vo voľbách do Európskeho parlamentu 2014 kandiduje zo siedmeho miesta kandidátky strany SaS. Pán Podolay plánuje v Európskom parlamente využiť dlhodobé skúsenosti z Nemecka v oblastiach regionálneho rozvoja, zahraničnej politiky a hospodárstva. Kandidát na europoslanca Pavol Podolay nie je členom strany SaS, ale chce v Európskom parlamente presadzovať jej európsku politiku, pretože tá jediná háji záujmy slovenských občanov voči diktátu z Bruselu. Strana Sloboda a Solidarita ide do eurovolieb 2014 pod mottom:

SaS za vás, ostatní za Brusel!

Pavol Podolay, kandidát na europoslanca – viac info

Europass-životopis >>
Kandidát pre eurovoľby 2014 – Leták >>
Kandidát na europoslanca P. Podolay – Články >>

Kontaktovať pána Podolaya môžete na:

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.