Európske voľby 2014: lži, tušovanie a zamlčovanie! Ale politika sa dá robiť aj inak …

Európske voľby 2014 stoja pred dverami a strach etablovaných strán pred stále rastúcou európskou a euro rozčarovanosťou voličov dosiahol svoj vrchol. Viera v celý politický systém Európskej únie je na historickom minime.

Európske voľby 2014 a lži

Európske voľby 2014 a strach eurokratov

Eurokrati sa obávajú dopadu európskych volieb 2014 na budúce zloženie Európskeho parlamentu nedávnym odstránením trojpercentného volebného prahu Ústavným súdom v Nemecku. Súd rozhodol, že takéto obmedzujúce ustanovenie je protiústavné, nakoľko porušuje právo na rovnosť šancí, najmä malých politických strán. Európske voľby 2014 tak umožnia vstup do Európskeho parlamentu aj malým eurokritikom, a preto bude ťažké pokračovať v súčasnej politike veľkých strán.

Za zavretými dverami sa vraví o euro krachu

To je hlavný dôvod, prečo budú dôležité údaje doterajšej európskej politiky obyvateľom pred európskymi voľbami 2014 účelovo zamlčané.

Skutočnosť je, že napriek všetkým snahám eurokratov sa dlhy v južnej Európe zvýšili. Španielsko sa potýka s rekordným štátnym dlhom, aj v Taliansku, Francúzsku, Portugalsku a Grécku dlh nezadržateľne stúpa. Hovoriť tu o úspešnom riešení krízy sa nedá. Je to práve spoločná mena euro, ktorá ťahá týchto päť krajín čoraz viac ku dnu.

Nemecké a fínske ministerstvo financií teraz zverejnilo osemstranovú správu o tom, ako Európska komisia „zľahčuje“ kritériá, podľa ktorých sa najnovšie posudzuje dodržiavanie paktu stability v eurozóne. Cieľom tohto prikrášlenia je dokázať, ako sa situácia v problémových krajinách zlepšuje. Nejedná sa o žiadne zlepšenie, pravdou je presný opak.

Za zavretými dverami sa vraví aj o strašidle euro krachu!

Ale ani o tom mainstreamové médiá nebudú informovať. Budú transportovať – väčšinou nekriticky – aj naďalej sľuby eurokratov, že kríza v eurozóne bola už prekonaná. Ale tomu tak nie je.

Lži a zamlčovanie pred európskymi voľbami 2014

Ako už bolo povedané – všetko sa pred európskymi voľbami 2014 tušuje a zamlčiava. Na veľký zvonec sa nevešia ani fakt, že tie úsporné programy, ktoré boli uložené južným členským štátom Európskej únie v rámci Trojky vlastne porušujú základné ľudské práva. Trojka pozostáva z Európskej centrálnej banky, Európskej komisie a Medzinárodného menového fondu a z jej dielne pochádza  “Memorandum of Understanding” (MoU), ktoré je podmienkou na poskytovanie finančnej záchrany pre zadlžené krajiny.

  • Touto politikou sa vytvára v Európskej únii priepasť a ekonomicky ruinujú viaceré členské štáty EÚ. Je takisto zlé, že úsporné opatrenia diktované Trojkou ohrozujú aj sociálnu stabilitu v Európe! Vzrastá nenávisť medzi krajinami členských štátov Európskej únie.
  • Táto politika porušuje aj Chartu základných práv Európskej únie. Verejnosti bolo tiež zamlčané, že portugalský Ústavný súd vykonávanie jednotlivých ustanovení tejto Trojky uvedených v Memorande už vyhlásil za protiústavné.

Ale prekvapuje to niekoho?

Nebezpečný vývoj v Európe

Presne to – ako to môže byť inak – burcuje obávaný nacionalistický odpor v týchto krajinách a to je nebezpečný vývoj v Európe. Bojovať proti pravicovým populistickým stranám sa nedá lžou, polopravdami a zatĺkaním, ale len pravdou. Práve preto, že tu zlyhávajú demokratické sily, sa tak darí národným extrémistom od Madridu až po Atény. A po májových európskych voľbách 2014 to bude mať celkom iste dopad na budúce zloženie Európskeho parlamentu.

Európska únia potrebuje reformy

Európska únia preto nutne potrebuje reformy. To, či k nim skutočne príde, záleží len na jej ochote vykonať ich. Od obmedzenia všetkých škodlivých regulácií cez zastavenie pomoci nezodpovedným krajinám až po posilnenie obchodu krajín Európskej únie zo zvyškom sveta. Len Európska únia založená na slobodnom obchode, pohybe osôb a kapitálu môže byť úspešná. Preto je dôležitý návrat k týmto jej pôvodným hodnotám. Európske voľby 2014 túto šancu na zmenu ponúkajú, využime ju. Chcelo by to “vynoviť” zloženie Európskeho parlamentu a následne všetkých štruktúr v Bruseli.

Európske voľby 2014 a politická strana, ktorá voličov neklame

Na Slovensku existuje politická strana, ktorá neklame svojich voličov a drží dané slovo – Sloboda a Solidarita. Tá je na strane občanov a nie za bezhlavé pritakávanie všetkému, čo príde z Bruselu. Podporte jej kandidátku v európskych voľbách 2014, aby Slovensko malo v Európskom parlamente konečne efektívne zastúpenie. Výsledkom môže byť lepšie fungujúca Európska únia a to predsa stojí za to.

Viac na tému Európske voľby 2014 >>

Pavol Podolay – kandidát na europoslanca do Európskeho parlamentu

Pavol Podolay, kandidát na europoslanca do Európskeho parlamentu kandiduje zo siedmeho miesta. V Európskom parlamente sa chce zamerať na oblasť hospodárstva, regionálneho rozvoja a zahraničnej politiky, kde plánuje využiť aj svoje dlhoročné skúsenosti z Nemecka. Nie je členom SaS, ale chcel by presadzovať jej európsku politiku v Európskom parlamente, pretože tá jediná háji záujmy slovenských občanov voči diktátu z Bruselu. Sloboda a Solidarita ide do volieb Európskeho parlamentu pod mottom:

Všetci za Brusel, my za vás!

Pre viac info kliknite na odkaz

Pavol Podolay – Životopis >>
Pavol Podolay kandidát SaS pre európske voľby 2014 – Leták >>
Kandidát na europoslanca Pavol Podolay – Články >>

Kontakt

Pavol Podolay
Email: pavol@podolay.eu
Web: www.facebook.com, www.podolay.eu

Eurovoľby 2014 - Strana SaS

Všetci za Brusel, my za vás - je ústredné heslo strany SaS pre eurovoľby 2014, pretože viac ako 70% našich zákonov je ovplyvnených reguláciami z EÚ, ktoré v mnohých prípadoch negatívne ovplyvňujú každodenný život Slovákov.